Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 15. 04. 2011 | Latvijai, lai pārvarētu krīzi, nepieciešami tā sauktie «ģenerālisti» jeb intelektuāļi ar autoritāti un ietekmi politikā, intervijā Latvijas Avīzei – UPB holdinga valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns.

Viņš norāda, ka solidaritātes trūkums neļauj virzīties ārā no krīzes valstiskāk, un tiek aizmirsts par vadlīnijām – stipras un konkurētspējīgas sabiedrības veidošanos, kur stipro uzdevums ir palīdzēt vājajiem, nevis otrādi.

Tāpat, pēc uzņēmēja domām, ja nenotiks būtiskas izmaiņas politikā un uztvetŗ, Latvija nolaidīsies vēl dziļāk krīzē. «Nemainot attieksmi pret Latvijas sabiedrību, pensionāriem, darba ņēmējiem un devējiem, pret valstiski svarīgo tēmu prioritātēm, nepacelsim varas autoritāti nedz starptautiskās, nedz vietējās sabiedrības acīs,» tā Pīlēns.

Viņaprāt, Dombrovskis šobrīd gan ir apstākļu gūsteknis, jo pārņēmis valdību ar jau līdz detaļām parakstītu Latvijas un SVF memorandu. «Līdz ar to premjers ir ļoti būtiski ierobežots savā rīcībspējā,» uzskata uzņēmējs.

Vienlaikus uzņēmējs atzīmē, ka politiskā dienas kārtība, prioritātes, kadru politika nav atkarīga no SVF uzstādījumiem, un, ja tā nav sekmīga, tad varas autoritāte tiek nodeldēta ne tikai valdībā, bet it visos varas līmeņos. «Tas nozīmē valsts starptautiskās reputācijas krišanos un sabiedrības paļāvības uz valsti samazināšanos. Nav aktivizēta sabiedrības mobilizācijas un solidaritātes spēja, tāpēc, neraugoties uz pavasari aiz loga, sabiedrības noskaņojumā nejūt nākotnes optimismu. Vismaz ne tādā līmenī, kāds piedienētos valstī, kas iestājusies Eiropas Savienībā, NATO un nostiprinājusi eksistenciālās lietas. Tālāk – nav vīzijas, nav vīzijas realizētāju,» nožēlu pauž uzņēmējs.

Pilnu interviju lasīt šeit

 
 
 
    Izdrukāt