Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 02. 02. 2011 | "UPB Energy" realizē nozīmīgus projektus Itālijā un Norvēģijā [LETA]

Energoiekārtu ražotājs "UPB Energy" sācis realizēt divus ievērojamus pasūtījumus Itālijā un Norvēģijā, sacīja "UPB" holdinga valdes priekšsēdētājs Uldis Pīlēns.

Itālijā ir noslēgts līgums par nu jau otrās koģenerācijas stacijas ar 1,5 megavatu jaudu būvēšanu Triestē zinātniski pētnieciskajā centrā izveidotā sinhrotrona vajadzībām. "Darbi jau notiek, un stacijai jābūt gatavai šā gada jūlijā. Daļa no stacijas aprīkojuma tiek ražota Liepājā, daļa Vācijā, bet stacijas montāža notiek uz vietas Triestē," sacīja Pīlēns.


Triestē jau darbojas viena koģenerācijas stacija ar 1,5 megavatu jaudu, ko projektēja, piegādāja un montēja "UPB Energy". Tagad ir noslēgts līgums uz desmit gadiem par šīs stacijas koģenerācijas bloku apkalpošanu. "Šim nolūkam Itālijā tiks izveidots "UPB Energy" meitasuzņēmums. Tas būs tirdzniecības un servisa uzņēmums, kurā strādās darbinieki no Latvijas un Vācijas. Tas nozīmē arī papildu apmācības "UPB Energy" darbiniekiem," skaidroja Pīlēns.


Abas koģenerācijas stacijas darbosies Triestes zinātniski pētnieciskajā centrā, kurā ir uzstādīts viens no Eiropas sinhrotroniem. "Strādāšana šajā centrā mums dod arī iespēju dibināt jaunus starptautiskos kontaktus," piebilda Pīlēns.


Savukārt Norvēģijā saņemti pirmie pasūtījumi no ražotāja, kas piegādā aprīkojumu gāzes un naftas industrijai. "Mums ir pasūtīti speciāli skaņu izolējoši, sprādzienizturīgi konteineri, kuri piemēroti ekspluatācijai agresīvā vidē un kuros šis ražotājs ievietos savu aprīkojumu un uzstādīs tos uz naftas ieguves platformām," skaidroja Pīlēns.


Viņš piebilda, ka pirmais pasūtījums, kuram jābūt gatavam jau šomēnes, ir 0,5 miljonu eiro (0,35 miljonu latu) apjomā, bet tas esot tikai sadarbības pirmais posms. "Mums perspektīvā ir vēl vairāki pasūtījumi. Tas nozīmē pilnīgi jauna produkta ražošanas sākšanu, tāpēc tagad domājam, vai to veiks "UPB Energy", vai arī "UPB" holdingā tiks izdalīta atsevišķa nozare un izveidots pilnīgi jauns uzņēmums," sacīja Pīlēns.


Jau ziņots, ka "UPB Energy" Ēģiptē ir veiksmīgi pārvarējis koģenerācijas staciju piegādes konkursa tehniskā piedāvājuma kārtu un patlaban norisinās konkursa komerciālā piedāvājuma vērtēšana, biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Pīlēns.


Viņš skaidroja, ka konkurss ir par vairāku koģenerācijas staciju piegādi, kuras Ēģiptē darbosies vienotā kompleksā. Ēģiptes koģenerācijas staciju konkursa komerciālā piedāvājuma kārtas rezultātiem būtu jābūt zināmiem jau tuvākajā laikā.


"Ja izdosies uzvarēt konkursu Ēģiptē, tas būs pasūtījums sešu miljonu eiro (4,2 miljonu latu) apjomā. Kopumā "UPB" enerģētiskā sektora apgrozījums jau tagad ir mērāms miljonos latu, bet pagaidām tas vēl nav pielīdzināms būvniecības sektora apgrozījumam. Aprēķini un prognozes liecina, ka jau 2011.gadā enerģētikas sektors veidos trešo daļu no kopējā "UPB" koncerna apgrozījuma," iepriekš biznesa portālam "Nozare.lv" sacīja Pīlēns.

 

Avots: LETA

 
 
 
    Izdrukāt