Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 18. 07. 2010 | Pēteris Pelnēns no UPB ENERGY ūdensmotosporta komandas kļuvis par Eiropas čempionu ūdens motosportā S-550 laivu klasē [www.liepajniekiem.lv]

Latvijas ūdens motosportists Pēteris Pelnēns no Liepājas komandas "UPB Energy" kļuvis par Eiropas čempionu S-550 laivu klasē, kas aizvadītajā nedēļas nogalē notika Alūksnes ezerā, aģentūru LETA informēja Latvijas Ūdens motosporta federācija (LŪMSF).

Uzvarētāja noskaidrošanai bija nepieciešami četri braucieni, no kuriem trīs labākie tika ieskaitīti kopvērtējumā.

Visos četros braucienos pārliecinoši uzvarēja pagājušā gada pasaules čempions Lauris Gūtmanis ("UPB Energy"), taču pēc sacensībām viņa dzinējā tika konstatēti nenozīmīgi uzlabojumi un viņš tika diskvalificēts. Līdz ar to par šī gada Eiropas čempionu tika pasludināts Pelnēns.

Tomēr Latvijas sportistiem neizdevās aizņemt visu goda pjedestālu. Otrajā vieta ierindojās vēl viens liepājnieks Artūrs Brolītis, bet trešā vieta pēc Gūtmaņa diskvalifikācijas tika piešķirta Ungārijas pilotam Āronam Tabori.

Eiropas čempionātā piedalījās 17 dalībnieki no septiņām valstīm - Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Krievijas, Ungārijas, Polijas un Austrijas.

Starptautiskās Ūdens motosporta federācijas (UIM) komisārs Pjotrs Pilajevs pēc sacensībām uzsvēra, ka čempionāts tika noorganizētas visaugstākajā līmenī un pateicās organizētajiem - Alūksnes novada domei un LŪMSF.

Arī LŪMSF ģenerālsekretāre Ieva Tauniņa pauda gandarījumu par izvēli organizēt Eiropas čempionātu Latvijā kopā ar Alūksnes novada domi un Alūksnes ūdens motosporta klubu "Nord Ost", uzsverot, ka Alūksnē bija pārdomāts gan par skatītāju, gan arī dalībnieku drošību.


Pilnu publikāciju skatīt šeit.

 
 
 
    Izdrukāt