Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 12. 07. 2010 | UPB Energy pabeidzis darbu Itālijas pētniecības centrā Sincrotrone Trieste [www.db.lv]

UPB holdinga uzņēmums UPB Energy noslēdzis darbu pie nozīmīga objekta - koģenerācijas staciju uzstādīšanas Itālijas pilsētā Triestā, zinātniski pētnieciskajā centrā, kur top viens no Eiropas sinhrotroniem.

Koģenerācijas staciju montāžu un uzstādīšanu Liepājas uzņēmums pabeidzis maija sākumā, jūnijā noslēgusies staciju palaišana un testēšana, kas ir svarīgākā un komplicētākā darbu daļa, norāda uzņēmums.

Katras stacijas elektriskā jauda ir 600 kW, siltumjauda 654 kW, tās ir darbināmas ar dabas gāzi un ir izvietotas pētniecības tuneļa jeb sinhrotrona jaunbūvē.

Sistēma sastāv no 3 koģeneratoriem ar uzņēmumā MWM GmbH ražotiem gāzes dzinējiem. Elektroenerģijas ražošanas procesā izdalīto siltumenerģiju rekuperē vai nu ēkā, nodrošinot apkuri, vai arī pievada absorbcijas aukstuma mašīnai. Šādā veidā tiek nodrošināts optimāls kurināmā izlietojums.

Db.lv jau rakstīja, ka Triestas institūts (ELETTRA) ir specializējies gaismas avotu pētījumu jomā. Plašā spektra laboratorija Synchrotron Light Laboratory ir centrs, kurā zinātnieki īsteno dažādus fundamentālos un lietišķos pētījumus. Laboratorija ir aprīkota ar īpašas spožuma intensitātes gaismas avotiem, kuru spektrālais diapazons sniedzas no ultravioletajiem līdz pat rentgenstariem.

Viss projekts noslēgsies 2010. gada oktobrī, kad plānota sinhrotrona atklāšana, Db.lv informēja UPB holdinga prezidents Uldis Pīlēns.

Pilnu rakstu skatīt šeit.

 
 
 
    Izdrukāt