Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 19. 07. 2010 | UPB projektētā un būvētā Talsu sporta halle iemūžināta pastmarkā [www.tvnet.lv]

Šā gada 16. jūlijā Latvijas Arhitektu savienības telpās notiks Pirmās dienas zīmogošana pastmarkai "Latvijas mūsdienīgā arhitektūra". Pastmarkā un Pirmās dienas aploksnē, kas stāsta par mūsdienīgo arhitektūru Latvijā, attēlota sporta halle Talsos. Jaunās pastmarkas dizaina autors ir mākslinieks Ģirts Grīva. Pastmarkas tirāža ir 150 000 eksemplāru, tās nominālvērtība – Ls 1,50.

"60 gadus izglītības iestāde Talsu pakalnos prasījās pēc organiskas sporta zāles piebūves, ar īpašu akcentu: tehnoloģiskiem eksperimentiem ar liekti mainīgu nesošās konstrukcijas šķērsprofilu un energoefektīvu kubatūru," stāsta projekta autori un arhitekti. "Ar metāla raksturu, stikla nematerialitāti un koka intimitāti - ēka, kurai ļoti gribējās parādīt īpašu raksturu tagad iemūžināta arī pastmarkā."

Talsu sporta halle atklāta 2008.gada 1.septembrī. Latvijas skolu sporta zāļu konkurencē Talsu halli var uzskatīt par atšķirīgu un arhitektoniski interesantu gan funkcionālo, gan konstruktīvo risinājumu, gan materiālu lietojuma dēļ.

Talsu sporta halle atzīta par labāko 2008. gadā Latvijā uzcelto ēku.

Halles autors "Arhitekta U.Pīlēna birojs", būvnieks "UPB NAMS".

Pilnu rakstu skatīt šeit.

 
 
 
    Izdrukāt