Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 08. 06. 2010 | UPB ENERGY komandai pirmajā posmā divas dubultuzvaras [liepajniekiem.lv]

Latvijas ūdens motosporta čempionāta pirmajā posmā Jūrmalā Liepājas komanda "UPB Energy" atzīmējās ar četrām pirmajām vietām un divām dubultuzvarām.

Šogad Latvijas čempionātā ir nedaudz mainījušies noteikumi, kas paredz, ka otrajā braucienā piloti startē apgrieztā secībā pirmajā braucienā izcīnītajām vietām, bet trešā brauciena startā laivas ieņem vietas, ņemot vērā pirmo divu braucienu rezultātus.

T-550 klasē Jānis Zarečņevs izcīnīja 1. vietu, Gatis Gibners pēc trīs braucieniem kopvērtējumā finišēja trešais, tomēr skarbā tehniskā komisija pēc motoru pārbaudes diskvalificēja Alūksnes pilotu Andi Čikuli, tādējādi dubultuzvara tika Liepājas komandai.

Vēl izteiktāka liepājnieku dominance bija S-550 klasē, kurā pirmais bija Artūrs Brolītis, otrais Pēteris Pelnēns, bet trešais Lauris Gūtmanis. Arī šajā klasē tehnisko noteikumu neievērošanas dēļ tika diskvalificēts 2. vietas ieguvējs, tātad liepājnieks P. Pelnēns, kas ļāva par vienu pozīciju pakāpties L. Gūtmanim. Interesantākais, ka Pētera Pelnēna laivas motoru liepājnieki ir iegādājušies no saviem konkurentiem jūrmalniekiem, no kuriem viens bija arī bargās tehniskās komisijas sastāvā. "Faktiski sanāk, ka jūrmalnieki ir diskvalificējuši paši savu motoru. Tagad mēs redzam, ar kādiem motoriem viņi ir braukuši iepriekš," secina komandas "UPB Energy" pārstāvis Ēriks Ķiepe-Kipge, kurš pats bija ātrākais O-500 klasē, bet mūsējo vecmeistars, 72 gadus vecais Oļegs Kuķepovs šajā klasē ierindojās piektajā vietā.

Vēl vienu 1. vietu liepājniekiem nodrošināja Voldemārs Parolis R-1000 klasē, bet otram mūsējo pilotam šajā klasē – Mārim Vasiļevskim pēc laivas bojājuma nācās izstāties.

Latvijas čempionāta otrais posms šās nedēļas nogalē notiks Vīlandē, Igaunijā.

Andris Sudmalis,
"Kurzemes Vārds"

Avots: www.liepajniekiem.lv

 
 
 
    Izdrukāt