Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 30. 06. 2008 | Latvijai vajagot būt pēc iespējas mazāk atkarīgai no Krievijas gāzes - tā intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» saka «UPB holdings» prezidents Uldis Pīlēns [www.apollo.lv]

Viņam neesot iebildumu pret krievu investīcijām nekustamajā īpašumā vai ražošanas objektos. Pīlēns uzsver Eiropas Savienības valstu kopējās nostādnes, ka enerģētika kļuvusi par vienu no politiskās cīņas ieročiem, lai kā daži pret to iebilstu. Un, pēc viņa domām, šo drošības komponentu skatīt tikai kā «tehnisku jautājumu» nav pārāk tālredzīgi.

 

Tāpat Pīlēns uzskata, ka Latvijas nelaime ir tā, ka vietējo energopolitiku nosaka «Latvijas Gāzes» un «Latvenergo» monopoli saskaņā ar vēsturiski viņu aizņemto vietu tautsaimniecībā.

 

"Latvenergo kā koncernam ir svarīgas piegādes, jaudas, un politiskā drošība, protams, nav šā resors jautājums. Tāpat skaidri apzināmies, ka pietiek Krievijai pacelt gāzes cenu par 30–50 procentiem, kas notiek paralēli, nemitīgi paaugstinoties naftas cenām, lai eksplodētu visa mūsu sociālās aizsardzības sistēma,» norāda Pīlēns.

Par to pastāvīgi esot jādomā Ministru prezidenta un valdības, gan Valsts prezidenta un viņa stratēģiskās padomes līmenī. «Mums diemžēl jāsastopas ar patiesību, ka enerģētikā nav skaidrības ne tikai vienā Latvijā, bet visā Eiropas Savienībā,» viņš piebilst.

Lai arī cenas aug strauji, pēc Pīlēna domām, iedzīvotāju protestiem nav pārāk lielas perspektīvas, jo, piemēram, zvejnieki Spānijā vai šoferi Francijā uz ceļiem nevar ietekmēt lietas, ko nevar ietekmēt.

 

Avots apollo.lv

 
 
 
    Izdrukāt