Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 20. 05. 2010 | Izstādes ILZE KRISTĪNE BARSELONA atklāšana 21. maijā UPB izstāžu zālē

No š.g. 21. maija līdz 30.jūlijam Liepājā UPB izstāžu zālē būs skatāma divu gleznotāju Ilzes un Kristīnes Luīzes Avotiņu jaunāko darbu izstāde ILZE KRISTĪNE BARSELONA, kas tapusi māksliniecēm pēdējo pusgadu dzīvojot un gleznojot Barselonā.


Mākslas darbi atspoguļos divas dažādas sajūtas, jo katra no māksliniecēm pilsētu iepazina citādi. Kristīne Luīze Avotiņa ieguva mācību stipendiju mācībām Escola Massana mākslas augstskolas glezniecības nodaļā, savukārt viņas mamma māksliniece Ilze Avotiņa ļāvās meitas uzaicinājumam doties līdzi uz Spāniju, lai gleznotu.

Ilze ļoti aktīvi pievērsās dabas studijām, dodoties plenērā gan uz Barceloneta pilsētas pludmali, gan uz Barselonas centrālo parku, kā arī gleznoja skaisto pilsētu no sava dzīvokļa terases. Tieši šajā Liepājas izstādē Ilze izvēlējās izstādīt vienu daļu no terašu sērijas darbiem, kā arī lielformāta gleznu, kas veltīta izcilajam spāņu arhitektam Gaudi.

Krisīnes Luīzes iespaidi bija citādi. Tajos vairāk atspoguļojas pilsētā izjustais un redzētais. Kristīne Luīze radīja darbus, kuros ļoti liela nozīme bija dienvidu zemē redzētajiem augiem un arī dzīvnieku pasaulei. Izstādē apskatāmais darbs „Barselonas sapņu dārzs” atspoguļo Kristīnes Luīzes skatījumu uz pilsētu, kurā viss ir iespējams, pat neiespējamais, tāpēc uz audekla satiekas zils zilonis un zilas orhidejas, sarkanas zemenes un oranžs omārs.

Abas mākslinieces atzīst, ka šis laiks bijis viens no skaistākajiem viņu dzīvē un devis ļoti daudz ne tikai glezniecībai, bet arī sirdij.

 
 
 
    Izdrukāt