Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 07. 03. 2010 | "Atklāj Jāņa Groduma pirmo foto izstādi" www.rekurzeme.lv par izstādi UPB galerijā

Turpmākos divus mēnešus Liepājas "UPB" galerijā būs apskatāma pazīstamā  mūziķa Jāņa Groduma pirmā personālizstāde, kam dots pavisam vienkāršs nosaukums: “Fotografē  Jānis Grodums“.

“Tas ir viss, ko esmu atlasījis no aptuveni četriem tūkstošiem darbu,” piektdien, izstādes atklāšanas laikā atzina J. Grodums, norādot uz 16 lielformāta fotogrāfijām. Galerijas kuratore Ilze Freimane atzīmē, ka šī ir arī pirmā fotoizstāde galerijas pastāvēšanas laikā. “Ir īpaši saviļņojoši, ka Jānim šī izstāde ir tieši Liepājā, jo to viņš mīl no visas sirds,” saka I. Freimane.

J. Grodums ar fotografēšanu aizrāvies jau bērnībā un jaunības gados, bet mūziķa dzīve ilgus gadus nav ļāvusi nopietnāk pievērsties šai nodarbei, kā mākslai. Pēdējos gados, kad brīvā laika kļuvis vairāk, viņš atjaunojis savu prasmi šajā jomā un no jauna apguvis iemaņas strādāt ar digitālo fotoaparātu. „Jānim izdodas pamanīt to, ko vidusmēra cilvēks parasti palaiž garām,“ komentē mākslinieka draudzene Elita Patmalniece.

Viņa pastāsta, ka ieteikusi gatavot liela formāta darbus un palīdzējusi atrast sponsoru, kas palīdzējis tās izdrukāt uz īpašā m alumīnija plāksnēm.

“Reāla pieeja, bet var just, ka viss darīts ar lielu mīlestību,” vērtē fotogrāfs Jānis Vecbrālis “Radošs cilvēks jau tāpēc ir radošs, ka vienmēr iet uz priekšu.”

“Liepāja jau savējos pievelk,” nosmej Valdis Skujiņš, norādot, ka pilsētas jubilejas gaidās ielu reklāmas ekrānos skatāmi kādreizējā liepājnieka Ulda Brieža darbi.

Pats J. Grodums atklāj, ka fotogrāfijas ir apstrādātas īpašā datorprogrammā, ko Latvijā lietojot ļoti mazs skaits fotogrāfu. Viņa darbus var apskatīt starptautiskā  foto portāla photo.net privātajā profilā.

Pilnu publikāciju portālā skatīt šeit

Avots: www.rekurzeme.lv
Sarmīte Štrausa

 
 
 
    Izdrukāt