Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 16. 10. 2009 | UPB galerijā Liepājā no 23. oktobra līdz 18.decembrim apskatāma Kristapa Zariņa personālizstāde GLEZNAS

Mākslas vēsturniece Ilze Žeivate: ‘’Kristaps Zariņš strādā ar krāsu un reālismā balstītu formu, kuru vienlaikus mēģina apvienot ar plaknes glezniecību. Viņa izvēlētā forma visbiežāk ir sievietes tēls, kas pārtop gan mitoloģiski spēcīgā personāžā Judītē, gan kariatīdēs, gan vijīgos ziedos, vai laikmetu personifikācijās. Brīžam sieviete ir tikai sieviete, bet citreiz tās augums tiek transformēts par fonu lieliskām krāsu, siltā un vēsā saspēlēm. Kristapa glezniecība ir atraisīta un draudzīga. Tajā netrūkst  savas ironijas devas, vai ugunīgas emocijas, tomēr saturs nekad nav dominējošs.
Jaunākie Kristapa Zariņa darbi saistās ar gleznu ciklu “Ceļojums”, kas aizsākās 2008.gadā Madridē un Tolēdo – jauna elpa, jaunas debesis, jaunas uzdrīkstēšanās.


Jaunākie darbi atklājas kā sava veida ceļojumu piezīmes par mākslinieka dzīvi – kopā ar ģimeni apmeklētām pasaules pilsētām, kultūrvēsturiskām vietām un piedzīvotiem notikumiem.
Katrā gleznā sastopamies ar krāsām un sievieti, kas personificē kādu konkrētu pilsētu – Milānu, Londonu, Madridi, Skāgenu, Amsterdamu, Džaipuru vai Varanasi. Katra pilsēta atšķirīga – tā Parīzi gleznotājs nosaucis par “Oranžo”, bet Pēterburgu par “Prieku”, vēl kādu citu par “Princesi uz zirņa”.
Bet varbūt “Ceļojums” ir stāsts par sievieti, kura ir tik dažāda savās krāsās, izteiksmēs, emocijās, domās un tēlos, un pilsētas, arhitektūra un ornaments ir tikai palīglīdzeklis, caur ko mākslinieks atklāj sievietes bagāto daudzveidību..”

 

Kristaps Zariņš: “Atrast absolūto formu. Es tiecos pēc tās un tāpēc ir interesanti dzīvot un gleznot. Ja atrod ir jāmirst nost. Mēģinu attēlot to, ko citi neredz – kas arī ir gleznotāja rokraksts".

 

Izstādē apskatāmie darbi:
Ceļojums glezniecībā sēžot uz tūbiņas.
Ceļojums ainavā sēžot uz zariņa.
Ceļojums ikdienā sēžot uz mirkļa.
Ceļojums martā sēžot uz dzeltenas tulpes.
Ceļojums dvēselē sēžot uz laika.
Ceļojums pasaulē sēžot uz kredītkartes.
Ceļojums laikā sēžot uz prieka.
Ceļojums garderobē sēžot uz ornamenta.
Ceļojums darbnīcā sēžot uz nerviem.
Ceļojums galvā sēžot uz domas.
Ceļojums krāsās sēžot uz sevis.

 

Papildus informācija:
UPB Mārketinga un sabiedrisko attiecību departaments
Maskavas 250, Rīga
Tālr.   + 371 7358934  , fakss   + 371 7358930 
E-pasts: ilze@upb.lv
www.upb.lv

 
 
 
    Izdrukāt