Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 28. 09. 2009 | MB BETONS grupa piegādā transportbetonu zemnieku saimniecības «Līgo» topošai biogāzes ražotnei

MB BETONS grupas ražotne JELGAVAS MB piegādā transportbetonu zemnieku saimniecības «Līgo» topošai biogāzes ražotnei. Lasīt pilnu rakstu no portāla www.zz.lv:

 

Zemnieku saimniecības «Līgo» topošās biogāzes ražotnes pamatos iemūrējot kapsulu ar vēstījumu par šo objektu, ekonomikas ministrs Artis Kampars uzsvēra uzņēmēju un ministrijas sadarbības nozīmi, jo šis projekts ir piemērs tam, kā iespējams iegūt valsts atbalstu.

 

Pēc 2,6 miljonus eiro vērtā projekta realizēšanas no biogāzes plānots ražot elektroenerģiju, un valsts apņēmusies ik gadu no Vinteru saimniecības iepirkt 4000 megavatstundu. Kaut arī sākotnēji iepriekšējā valdība bija lēmusi lielāko daļu obligātā iepirkuma elektroenerģijas, kas ražota no atjaunojamajiem energoresursiem, iepirkt no viena Liepājas uzņēmuma, pēc žurnālistu un aktīvāko zemnieku, tostarp Jāņa Vintera, iejaukšanās tika panāktas izmaiņas Ministru kabineta noteikumos. Tās paredz lielāku skaitu uzņēmēju, no kā valsts iepērk elektroenerģiju, tādējādi vairāki desmiti zemnieku nolūkā to ražot šogad sākuši celt biogāzes ražotnes.

 

«Šie Latvijā ir notikumi - cilvēki strādā, viņiem ir idejas, realizēti projekti, viņi nenokar degunus,» sacīja A.Kampars, norādot, ka Vinteru saimniekošana ir piemērs, kad cilvēki pie valdības nāk ar idejām un saņem palīdzību to realizēšanai.

 

Piebilstams, ka ES segs 40 procentus no ražotnes izbūves 2 600 000 eiro izmaksām. Lai būvi uzceltu, saimniecības «Līgo» īpašnieks J.Vinters ar SEB banku parakstījis kredītlīgumu vairāk nekā divu miljonu eiro vērtībā. Bankas piešķirtais finansējums paredzēts biogāzes ražotnes būvniecībai un biogāzes iekārtas darbināšanai nepieciešamo izejvielu audzēšanai un sagatavošanas tehnikas izejvielu pārstrādei iegādei.


Autors: Edgars Kupčs

 
 
 
    Izdrukāt