Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 16. 07. 2009 | Ūdensmotosportists Lauris Gūtmanis izcīna pasaules čempiona titulu [www.liepajniekiem.lv]

Liepājnieks Lauris Gūtmanis aizvadītajā nedēļas nogalē kļuva par pasaules čempionu ūdens motosportā, informēja Latvijas Ūdens motosporta federācijā.

Tāpat čempiona titulu ieguva Latvijas sportists Toms Smilškalns, kurš triumfēja JT250 klasē, bet Gūtmanis bija ātrākais S550 klasē.

Lai noteiktu uzvarētāju, visās klasēs notika četri braucieni, un S550 klasē visos braucienos pārliecinoši uzvarēja Lauris Gūtmanis, aiz sevis atstājot leģendāro Polijas sportistu, septiņkārtējo Eiropas un četrkārtējo pasaules čempionu Lehoslavu Ribarčiku. Trešais palika igaunis Ēriks Āslavs Kāsiks.

Latvijas sportistiem JT 250 klasē jauniešiem bija daudz sīvāka konkurence, lai nokļūtu uz goda pjedestāla. Sacensību finālā iekļuva 24 spēcīgākie sportisti un rezultāti bija ļoti blīvi. Nākamo pasaules čempionu Smilškalnu no otrajā vietā braucošā konkurenta lietuvieša Nerjusa Malinauka šķīra tikai daži desmiti centimetru katrā iebraucienā.

"Tas ir fantastisks panākums Latvijas Ūdens motosportam," priecīgs izteicās Latvijas Ūdens motosporta federācijas valdes priekšsēdētājs Modris Kalnciems. "Mēs 2008.gadā neieguvām nevienu titulu, bet, laicīgi veicot mājas darbus ziemā, tagad atkal esam uz pasaules čempionāta augstākajiem pakāpieniem."

Starptautiskās Ūdens motosporta federācijas (UIM) prezidents itālietis Rafaels Kjulli, kurš pirmo reizi ieradies Baltijā, pēc sacensībām bija ļoti pārsteigts par reģiona spēcīgajiem sportistiem.

"Baltieši nav īpaši viesmīlīgi, jo no deviņām medaļām sešas palika Baltijas valstu sportistiem un tikai viena aizceļoja uz ūdens motosportā spēcīgāko un saulaino Itāliju," jokojot teica Kjulli. Viņš bija patiesi izbrīnīts, ka bez medaļām palika spēcīgie ASV, Krievijas, DĀR, Ungārijas un citu valstu sportisti.

Pasaules čempionāta apbalvošanas ceremonijā Kjulli izteica pateicību Baltijas valstu federācijām par ieguldīto darbu tieši jauniešu JT 250 klases attīstībā un pauda cerību nākotnē redzēt kādu Baltijas sportistu uz F-1 augstākā pjedestāla pakāpiena.

Publicēts: 13.07.2009.

 
 
 
    Izdrukāt