Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 13. 05. 2009 | Ar trešo piegājienu uz pjedestāla

Ar izcīnīto 3. vietu no starptautiskām ūdens motosporta sacensībām Korejā atgriezies liepājnieks Ēriks Ķiepe-Kipge, kuram iepriekšējās divās sacensībās šajā Āzijas valstī nācās samierināties ar vietu uzreiz aiz pjedestāla.


No Latvijas doties uz sacensībām pasaules otrā malā tomēr nav gluži tas pats, kas nedēļas nogalē aizbraukt uz mačiem Alūksnes rajonā. Un, iespējams, Ērikam tas arī nebūtu izdevies, ja vien viņam nebūtu pazīstams kāds Spānijas promoters, kurš jau trešo gadu uz "Jinhae Grand prix" sacensībām nebūtu uzaicinājis arī vienu no Latvijas spēcīgākajiem ūdens motosportistiem.


Sacensībās piedalījās arī abu Koreju, Spānijas, Lietuvas, Polijas un Portugāles piloti, bet kopumā "OSY 400" klasē startēja 18 dalībnieki. Tik tālu doties ar savu braucamo, protams, būtu ļoti sarežģīti, tāpēc visiem pilotiem laivas nodrošināja sacensību rīkotāji. Pirms starta braucēji laivas izlozēja, un tad katrs varēja veikt sev vēlamos uzlabojumus.
Pirmajā un otrajā braucienā Ēriks ierindojās 2. vietā un pirms pēdējā starta saglabāja teicamas izredzes kopvērtējumā izcīnīt uzvaru, vajadzēja tikai apsteigt Lietuvas piloti. Diemžēl Ē. Ķiepe-Kipge kļūdījās tehniskajā zonā, proti, nepareizi noregulēja karburatoru, un braucienā ierindojās tikai 5. vietā, kas sacensību kopvērtējumā liepājniekam neļāva pakāpties augstāk par 3. vietu.


"Jinhae Grand prix" sacensības notiek kopš 2003. gada, un pirms šā gada divreiz uz starta devās arī Ēriks, kurš iepriekšējās divās reizēs ierindojās 5. un 4. vietā.


Andris Sudmalis, "Kurzemes Vārds"

www.liepajniekiem.lv

 
 
 
    Izdrukāt