Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 13. 03. 2007 | AILE grupas apgrozījums 2006. gadā sasniedzis 18,2 miljonus latu
AILE grupa, kas ietilpst AS UPB holdingā un ir viena no lielākajām logu un durvju ražotājām Baltijā 2006. gadā sasniedza 18,2 milj. latu lielu neto apgrozījumu, kas ir par 20% vairāk kā 2005. gadā (15,1 milj. latu).
AILE grupas apgrozījuma pieaugumu būtiski veicinājušas eksporta aktivitātes, kā arī 2006.gadā jaunatvērtā stikloto alumīniju konstrukciju ražotne Liepājā, kas uzņēmumam ļāva dubultot ražošanas jaudas šajā produktu grupā
Viena no pēdējo gadu attīstības prioritātēm AILE grupai, tāpat kā UPB holdingam kopumā, ir eksporta palielināšana un jaunu tirgu apgūšana. Nozīmīgākie 2006. gadā realizētie objekti ārvalstīs, kuros piegādātas un montētas AILE grupas ražotās stiklotās konstrukcijas, ir izdevniecības „Morgundbladid” biroja ēka, jahtu tirdzniecības un apkopes centrs „Ellingsen” un Hraunvalla skola Reikjavīkā, Islandē, slimnīca Eksjo Zviedrijā, naftas kompānijas „Hydro” centrālā biroja ēka Norvēģijā.
AILE grupas produkcijas eksports no 19% realizētā apjoma 2005. gadā pērn pieaudzis līdz 25% no saražotā.
Pašlaik AILE grupa turpina darbus pie tādiem objektiem kā Fredrikstades stadions, slimnīca Ahus Norvēģijā; Hraunvalla skola Reikjavīkā, Islandē, biroju ēka „Aklagarhuset” Zviedrijā. Latvijā - lidotāju apmācības centrs SAS starptautiskās lidostas Rīga teritorijā, lielveikals „Sky” Duntes ielā un biroju ēka „Pundurīši” Rīgā.
Nozīmīgākie no AILE grupas pēdējā laikā īstenotajiem objektiem Latvijā ir Valmieras augstskola, biroju centrs Ģertrūdes ielā, daudzdzīvokļu mājas Runtes ielā un Zalves ielā Rīgā, spīķera rekonstrukcija par multifunkcionālu centru Liepājā.
„2007. gada AILE grupas stratēģiskajā plānā ietilpst jaunas Stiklu centrs ražotnes būvniecība Pulveru ielas industriālajā parkā Liepājā, AILE R darbības attīstīšana Latgales reģionā, atverot jaunas ražotnes Daugavpilī, kā arī stikloto alumīnija konstrukciju rūpnīcas modernizācija Liepājā, aprīkojot to ar automatizētiem apstrādes centriem produkcijas ražošanai, kas ļaus palielināt ražošanas jaudu par 30-40%”, norāda AS UPB viceprezidents, AILE grupas valdes priekšsēdētājs Valdis Mors.
AILE grupā ietilpst stikloto alumīniju un alumīnija/koka konstrukciju ražotnes Liepājā, plastmasas logu un durvju ražotnes AILE Grobiņā un AILE R Daugavpilī, AILE TKB (tehniski konsultatīvais birojs) Rīgā un stiklu konstrukciju ražotne Stiklu Centrs Rīgā, un AILE grupas tirdzniecības tīkls - Logu Servisa centrs ar 21 tirdzniecības vietu visā Latvijā. AILE grupā uz šo brīdi strādā vairāk kā 400 darbinieku.
Turpinot tradīcijas kultūrā arī šogad no 26. līdz 29. aprīlim Liepājā notiks jau otrais starptautiskais džeza festivāls AILE Jazz.

 
 
 
    Izdrukāt