Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 25. 10. 2006 | AS UPB holdinga 2006. gada deviņu mēnešu konsolidētais neto apgrozījums sasniedzis 35,8 milj. latus
AS UPB konsolidētais neto apgrozījums 2006. gada pirmajos deviņos mēnešos sasniedzis 35,8 milj. latu, kas ir par 24 % vairāk kā 2005. gadā šajā pašā laika periodā. 2005. gadā kopā AS UPB holdinga konsolidētais neto apgrozījums sastādīja 39 milj. latu, kas bija par 68 % vairāk nekā 2004. gadā.
UPB holdinga apgrozījuma pieaugumu būtiski veicinājušas eksporta aktivitātes un jaunu tirgu apgūšana, piedāvājot kompleksu risinājumu saražotā dzelzsbetona, stikla un alumīnija konstrukciju un metāla konstrukciju projektēšanā, piegādē un montāžā.
Holdinga stratēģiskais mērķis ir tuvāko trīs, četru gadu laikā ar darbību eksporta tirgū nodrošināt ap 40 % no kopējā holdinga apgrozījuma, kā realizēšanai šobrīd mērķtiecīgi tiek pakārtota eksporta, ražošanas, finanšu, mārketinga un kadru politika, gan attiecībā uz ražošanas jaudu un eksporta apjomu kāpināšanu, gan uz produkcijas kvalitātes un konkurētspējas paaugstināšanu. Šī gada pirmajos deviņos mēnešos pirmās trīs vietas pēc UPB holdinga eksporta apjomiem pa valstīm ieņem Islande, Norvēģija un Zviedrija.
UPB holdinga uzņēmumi šogad strādājuši pie nozīmīgiem objektiem ārvalstīs, galvenokārt Skandināvijā, kuros piegādātas un uzstādītas metāla, dzelzsbetona vai stiklotās konstrukcijas. Šogad pabeigts darbs pie slimnīcas „Eksjo” un komerccentra „Astra Tech” Zviedrijā, kongresu/koncertu halles Visbijā, rīta avīzes „Morgunbladid” biroju ēkas Islandē, dzīvojamo māju kompleksa Ārendālā, Norvēģijā. Turpinās darbi pie karaliskās bibliotēkas „Det Kongelige Bibliotek” un tirdzniecības centra „Ostbrocentret” Dānijā, Trondheimas slimnīcas un Fredrikstadas stadiona Norvēģijā, kā arī lielākā sauszemes objekta Norvēģijā slimnīcas „Ahus” un citiem nozīmīgiem objektiem.
2006. gadā kopumā investīcijās ieguldīts ap 4,5 milj. latu, kas galvenokārt virzītas eksporta attīstībai, jaunu ražotņu būvniecībai un esošo modernizācijai, kas ļaus tirgū piedāvāt jaunus, tehnoloģiski komplicētākus produktus.
Turpinās darbi pie vērienīgas RK METĀLS grupas ražotnes modernizācijas Grobiņā, kas palielinās uzņēmuma jaudas par aptuveni 250 tonnām mēnesī. Ražotni plānots realizēt līdz gada beigām, iegūstot papildus 1700 m2 ražošanas platības. Tā tiks aprīkota ar modernām, automatizētām iekārtām – plazmas gāzes automātisko griešanas galdu, automātisko metināšanas līniju un presi profilu locīšanai no lokšņu tērauda biezumā līdz sešiem milimetriem, kas nodrošinās lielāku precizitāti un produkcijas kvalitāti.
UPB holdinga jaunizveidotā struktūra – starptautiskais uzņēmums UPB ENERĢIJA grupa, kas ir holdinga ilgtermiņa stratēģiskais projekts energotehnisko iekārtu projektēšanā, ražošanā un servisā, aktīvi darbojas, pamazām iekarojot savu vietu Rietumeiropas tirgū. Septembra sākumā Berlīnē tika atvērts UPB ENERĢIJA grupas uzņēmuma UPB gmbh birojs un 2 servisa punkti. Savukārt, Liepājā Pulvera ielas industriālajā parkā top ENNA ražotne koģenerācijas iekārtu ražošanai. Šobrīd Latvijas un Vācijas speciālisti kopīgi strādā pie ENNA ražotnes tehnoloģisko iekārtu projektēšanas un izstrādes. Ražotnes, kuras kopējā platība būs 1243 m2, būvniecību plānots pabeigt gada nogalē.
Aktīvu darbu turpina arī šī gada vasarā Liepājā Pulvera ielas industriālajā parkā atklātā AILE grupas otrā stikla un alumīnija konstrukciju ražotne, kas ļaus uzņēmumam ražošanas jaudas palielināt par 50%.
Apjomīgus eksporta projektus īsteno arī MB BETONS grupas jaunā DZELZSBETONS MB ražotne Liepājā, kurai šī gada vidū pabeigta būvniecības 4. kārta, kuras rezultātā rūpnīca spēj nodrošināt pilna būvelementu komplekta izgatavošanu sabiedriskām, industriālām un dzīvojamām mājām.
MB BETONS grupa uzsākusi grants karjeru izstrādes tīkla izveidi visā Latvijā. Izvēršot darbību Latgales reģionā, šī gada rudenī iegādāts inerto materiālu ieguves un pārstrādes uzņēmums Daugavpilī, kas turpmāk sauksies Inerto materālu serviss Latgale.
AS UPB holdinga 15 gadu darbības laikā izveidots 31 uzņēmums un ražotnes, kas apvienotas pastāvīgi strādājošās uzņēmumu grupās: AILE grupa, MB BETONS grupa, RK METĀLS grupa, UPB ENERĢIJA grupa, NAMS UPB grupa, H&L studija, Arhitekta U.Pīlēna birojs u.c.. AS UPB holdinga strādājošo skaits šobrīd sastāda vairāk kā 1400 darbiniekus.
 
 
 
    Izdrukāt