Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 10. 08. 2006 | AS UPB holdinga 2006. gada pirmā pusgada konsolidētais neto apgrozījums sasniedzis 19,6 milj. latus
AS UPB konsolidētais neto apgrozījums 2006.gada pirmajā pusgadā sasniedzis 19,6 milj. latu , kas ir par 18% vairāk nekā 2005. gada pirmajā pusgadā. 2005. gadā kopā AS UPB holdinga konsolidētais neto apgrozījums bija 39 milj. latu, kas bija par 68 % vairāk nekā 2004. gadā.
Apgrozījuma pieaugumu būtiski veicinājušas aktivitātes eksporta tirgos, kur klientiem piedāvāta holdinga uzņēmumu ražoto metāla konstrukciju, dzelzsbetona un stikloto konstrukciju projektēšana, piegāde un montāža. Sasniegtie eksporta rezultāti tika analizēti un apkopoti jūlija beigās notikušajā ikgadējā UPB holdinga eksporta konferencē, kurā piedalījās uzņēmuma vadība, eksporta departamenta speciālisti, juristi, finansisti un citi ar eksporta jautājumiem saistītie departamentu pārstāvji. Konferences mērķis bija 2005. gada eksporta rezultātu apskats, pieredzes apmaiņa eksporta produktu grupu ietvaros, problēmu analīze, kā arī stratēģisko mērķu un uzdevumu definēšana. Holdinga mērķis ir tuvāko trīs, četru gadu laikā ar darbību ārvalstīs nodrošināt ap 40% no kopējā holdinga apgrozījuma. Šai proporcijai šobrīd tiek mērķtiecīgi pakārtota eksporta, ražošanas, finanšu, mārketinga un kadru politika.
UPB holdinga uzņēmumi šajā pusgadā turpinājuši strādāt objektos vairākās ārvalstīs, galvenokārt Skandināvijā, kuros piegādātas un uzstādītas metāla, dzelzsbetona vai stiklotās konstrukcijas. Šogad pabeigts darbs pie kongresu/koncerta halles Visbijā, rīta avīzes ‘’Morgunbladid’’ biroja ēkas Islandē, „Scania” darbnīcas Gēteborgā. Turpinās darbi pie komerccentra ‘’Astra Tech’’ Zviedrijā, daudzdzīvokļu mājas „Brunneby/Halla’’ Zviedrijā, karaliskās bibliotēkas ‘’Det Kongelige Bibliotek’’ Dānijā, tirdzniecības centra ‘’Ostbrocentret’’ Dānijā un citiem nozīmīgiem objektiem. Tikko apstiprināts pasūtījums lielam kompleksam objektam Norvēģijā- Trondheimas slimnīca.
Turpinot iesāktās eksporta aktivitātes, šogad izveidota jauna UPB struktūra UPB ENERĢIJA, kā rezultātā holdings reģistrējis meitas uzņēmumus Vācijā (UPB Gmbh) un Šveicē (UPB AS Gmbh). Grupā ietilpst arī energouzņēmums ENNA Latvijā.
 ”Mēs plānojam ieiet enerģētikas sektorā, apvienojot trīs faktorus - Šveices kompetenci, Vācijas tirgu un Latvijas zemākās ražošanas izmaksas. Tas ir ilgtermiņa stratēģiskais projekts, kura mērķis ir energotehnisko iekārtu projektēšana, ražošana un serviss, ” skaidro AS UPB prezidents U.Pīlēns.
Tiek nostiprinātas pozīcijas arī Latvijā gan saražoto un uzbūvēto apjomu, gan tehnoloģiju un investīciju ziņā. 2006. gadā investīcijās plānots ieguldīt ap 4,5 milj. latu, kas galvenokārt paredzētas eksporta attīstībai, jaunu ražotņu būvniecībai un esošo modernizācijai. Pieaugot produkcijas apjomiem, aizvadītā gada rudenī tika uzsākta un šā gada vasarā, Liepājas Pulvera ielas industriālā parka teritorijā, pabeigta AILE grupas otrā stikla un alumīnija konstrukciju ražotne, kas ļaus uzņēmumam ražošanas jaudas palielināt par 50%. Pabeigta arī MB BETONS grupas jaunās Dzelzsbetons MB ražotnes Liepājā būvniecības 4. kārta, kuras rezultātā rūpnīca spēj nodrošināt pilna būvelementu komplekta izgatavošanu sabiedriskām, industriālām un dzīvojamām mājām.
RK METĀLS grupa patreiz veic un šā gada beigās plāno pabeigt vērienīgu modernizāciju, kuras rezultātā tiks iegūtas papildus ražošanas platības 1700 m2 apmērā. Eiropā ražotās jaunās tehnoloģijas- automatizētais griešanas galds ar plazmas un gāzes degļiem, automatizētā metināšanas līnija un prese palielinās ražošanas jaudas un dos iespēju vienīgajiem Latvijā ražot jauna veida produkciju- sijas, uz kurām tiek balstīti dzelzsbetona paneļi, kas ir ļoti populāri un pieprasīti Skandināvijā.
Šogad AS UPB holdingam apritēja 15 gadu darbības laiks, kuru laikā izveidoti 31 uzņēmumi un ražotnes, kas apvienotas pastāvīgi strādājošās uzņēmumu grupās: AILE grupa, MB BETONS grupa, NAMS UPB grupa, RK METĀLS grupa, UPB ENERĢIJA grupa, H&L studija, Arhitekta U.Pīlēna birojs, u.c.
AS UPB holdinga grupā strādājošo skaits šobrīd sastāda vairāk kā 1400 darbiniekus.
 
 
 
    Izdrukāt