Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
| 12. 09. 2008 | Valda Mora piemiņai

Sveiks Valdi.
 

Tu jau zini, ka nāve ir tikai pārpratums. Nu, protams. Bet nežēlīgi skaudri tomēr ir apzināties, ka Tava balss telefonā vairs neatbild, Tavs "mobīlais birojs Audi" kā Tu to dēvēji, jau kādu laiku nav darbināts, un ka vairs nedzirdam Tavu sentenci, ka "kvalitāte ir tad, ja atgriežas klients, nevis izstrādājums". Tas nav tikai skaudri, tas ir netaisni.

 

"Pirmais var būt tikai viens" – tas ir Tavs moto, Tava pārliecība, ar kuru Tu iedvesmoji mūs un „Aile Grupa” padarīt nepadarāmo, sasniegt neiespējamo, dzīvojot ātri, ļoti saturīgi un bezgala intensīvi. Tev tas neko nenozīmēja sagatavot milzīgu piedāvājumu, vienā dienā aizbraukt līdz Minskai, aizstāvēt to un atgriezties atpakaļ Liepājā, lai nākamajā rītā būtu atkal pie saviem „Aile Grupa” darbiniekiem un apspriestu ražošanas attīstības jautājumus. 
 

Tev, mums joprojām par milzīgu pārsteigumu, izdevās būt gan precīzam savās, galvā veiktajās, kalkulācijās līdz trīs cipariem aiz komata, gan būt bezgala cilvēcīgam pret saviem darbiniekiem, un smalkam savā muzikalitātē.

Šopenhauers ir teicis: „Viscildenākai rīcībai ir tikai pagaidu ietekme, turpretī ģeniāli darbi dzīvo un iedarbojas labvēlīgi un pacilājoši visos laikos”. Tu, protams, kā parasti liegsies un teiksi , ka tas nav par Tevi. Valdi, tas ir par Tevi. Ir! Ir ! Ir! Nu, notici taču reizi mūžā! Tevis veidotā un Tev bezgala mīļā „Aile grupa” ir izaugusi no garāžas uzņēmuma par vienu no Baltijas vadošiem logu durvju un fasāžu uzņēmumiem ar ražotnēm Grobiņā, Liepājā, Daugavpilī, Rīgā, ar pārstāvniecībām visā Latvijā un Skandināvijā, ar nozīmīgām referencēm Latvijā, Igaunijā, Lietuvā, Krievijā, Dānijā, Zviedrijā, Norvēģijā, Īslandē. Tevis veidotā „Aile Grupa” kļuvusi par komandu, kuru apskauž par profesionalitāti un saliedētību. Bet ne tikai tas- Tavs absolūti pelnītais tituls „Gada Liepājnieks” nominācijā „Mecenātisms” iezīmē vēl vienu ārkārtīgi būtisku Tavas personības lieluma šķautni - būt ļoti smalkam, cilvēciskam un dāsnam pret pasauli Tev apkārt. Tavas mūzikas mīlestības un „darīt vairāk laba” izjūtas izlolotā ideja par Aile Jazz dienām Tavā mīļotajā Liepājā, kuras jau tagad ir kļuvušas par šīs festivālu pilsētas neatņemamu sastāvdaļu. Tu pārliecināji mūs, ka Liepāja ir intelektuāli nobriedusi labam džezam. Tavs spīdošais projekts kompaktdiskam „Crossroads”, iesaistot Maestro R.Paulu un M.Briežkalnu, apvienojot meistarīgo Maestro klavierspēli ar džeza izjūtām... Tas paliek, tas dzīvo, tas raksturo Tavu gara spēka lielumu, Tavu smalkumu un trauslumu.
 

Arī šodien esam turpat, kur toreiz pie mūsu jūras, ar to pašu savstarpējās uzticības un pleca sajūtu. Un šķiet, ka vējš ir tas pats un viļņi tie paši... Bet jūtams kā mūsos pārplūst Tavs spēks un Tava enerģija, Tava gudrība un Tavs cilvēciskums. Valdi, atkal mugurām kopā, ar Tavu plecu sajūtu, ar Tavu vēlējuma izjūtu darboties tālāk, tāpat kā toreiz esam gatavi turpināt, par spīti visiem nākotnes izaicinājumiem.

Par saviem mīļajiem nesatraucies, arī par mums nē. Mēs turpināsim, kopā ar Tevi, par Tavu Liepāju, par Tavu Latviju...
Pagaidām paliec sveiks.
 

UPB holdinga vārdā,
Oskars Mors, Uldis Pīlēns, Ēriks Hjorts

 
 
 
    Izdrukāt