Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 

  

| 14. 12. 2007 | Radīts īpašs projekts mūsdienu Latvijas mākslā

Mākslinieki - Ieva Iltnere, Aija Zariņa, Barbara Gaile, Jānis Mitrēvics, Inta Celmiņa, Helēna Heinrihsone, Dace Lielā, Sandra Krastiņa, Edgars Vērpe, Frančeska Kirke, Ivars Heinrihsons, Ilze Avotiņa - šie vārdi komentārus neprasa.

UPB holdings sadarbībā ar Latvijas atzītākajiem māksliniekiem izveidojis līdz šim nebijušu mākslas kalendāru 2008. gadam. Projekta pamatideja ir popularizēt un atbalstīt mūsdienu latviešu mākslu.

Kalendāru unikālu dara fakts, ka līdzās mākslinieku darbiem tajā rodamas mākslas zinātnieces Laimas Slavas sarunas ar katru no māksliniekiem, ko ilustrē Jāņa Deinata, Normunds Brasliņa un Armanda Lāča foto.

Ilze Freimane, UPB holdinga viceprezidente: ‘’Mūsu uzņēmumam izveidojusies ilgstoša sadarbība ar māksliniekiem. Vairāk kā trīs gadus Liepājā darbojas UPB mākslas galerija, kurā regulāri savus darbus izstāda atzīti mākslinieki. Mūsu galerijā savas personālizstādes rīkojuši arī visi kalendārā redzamie mākslinieki. UPB ir sācis veidot savu mākslas darbu kolekciju, kura regulāri tiek papildināta ar jauniem darbiem. Visas kalendārā redzamās gleznas ir daļa no mūsu uzņēmuma kolekcijas.’’

Kalendārs izdots latviešu un angļu valodā izdevniecībā ‘’Neputns’’ ierobežotā skaitā un tas nav paredzēts komerciāliem mērķiem.

Kalendāra atvēršana, kurā piedalījās augstāk minētie mākslinieki un projekta veidotāji notika š.g. 12. decembrī UPB Rīgas pārstāvniecības telpās.

 

Kalendāra PDF versija (6,89 MB)

 
 
 
    Izdrukāt