Materiāls izdrukāts no www.upb.lv         
 
Sākas balsojums Spīdolas gada balvai ekonomikā [LETA]

Šodien sāksies balsojums gadskārtējai "Ekonomistu apvienības 2010" rosinātajai Spīdolas balvai ekonomikā, kurai šogad izvirzīti vairāki pazīstami uzņēmēji, lielu uzņēmumu vadītāji, kā arī premjers Ivars Godmanis (LPP/LC).
Balvai kā kandidāti izvirzīti SIA "Stendera Ziepju fabrika" direktors Jānis Bērziņš, AS "Latvijas Gāze" valdes priekšsēdētājs Adrians Dāvis, Latvijas Darba devēju konfederācijas prezidents Vitālijs Gavrilovs, valdības vadītājs Godmanis, "Parex bankas" valdes priekšsēdētājs Valērijs Kargins, uzņēmēji Gunārs Ķirsons un Kirovs Lipmans, kādreizējais Privatizācijas aģentūras vadītājs Jānis Naglis, uzņēmējs Normunds Skauģis, bijusī Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisijas vadītāja Inna Šteinbuka, uzņēmēji Vilis Vītols un Uldis Pīlēns, bijušais "Lattelecom" vadītājs Nils Melngailis, kā arī "Latvenergo" vadītājs Kārlis Miķelsons un Latvijas Bankas prezidents Ilmārs Rimšēvičs.
Šos iespējamos kandidātus izvirzījusi "Ekonomistu apvienība 2010" kopā ar sabiedrisko attiecību kompāniju "P.R.A.E. sabiedriskās attiecības".
Balsojumu varēs veikt "Ekonomistu apvienības 2010" mājaslapā internetā "www.ekonomisti.lv", kā arī interneta lapās "www.diena.lv" un "www.apollo.lv",
Kā uzsvēra "Ekonomistu apvienības 2010" prezidents Ojārs Kehris, tas nenozīmē, ka šie var būt vienīgie pretendenti uz balvu un balsojuma rezultātā var parādīties arī citi pretendenti. Lai noskaidrotu pēc iespējas plašāku vērtējumu, aptaujas anketas tiks nosūtītas arī 50 Latvijā pazīstamiem ekonomikas ekspertiem.
Kā ziņots, jau otro gadu par Spīdolas balvu ekonomikā varēs lemt ikviens Latvijas iedzīvotājs, nobalsojot par to cilvēku, kurš būtu pelnījis saņemt prestižo balvu.
Visus izvirzītos kandidātus izvērtēs "Ekonomistu apvienības 2010" valde atbilstoši nolikumā noteiktajiem kritērijiem. Spīdolas balva ekonomikā tiek piešķirta par brīvās iniciatīvas, brīvā tirgus attiecību paplašināšanu Latvijas tautsaimniecībā, izveidojot jaunas tirgus saimniecības institūcijas un uzlabojot esošo institūciju darbību, konkurences nodrošināšanu un paplašināšanu noteiktā tirgus sektorā un tautsaimniecībā kopumā, ienākot ar jauniem produktiem un pakalpojumiem tirgū, kā arī palielinot indivīda brīvību ekonomikā, paaugstinot izglītības, zināšanu un prasmju līmeni.
Iepriekšējo gadu Spīdolas balvas ekonomikā laureāti ir Einars Repše, Andris Šķēle, Bertolds Martins Fliks, Ingrīda Blūma un Vaira Vīķe-Freiberga.
"Ekonomistu apvienība 2010" ir dibināta 1994.gadā ar mērķi veicināt ekonomisko domu un tautsaimniecības ilgtermiņa attīstību Latvijā. Tās biedri ir valstī pazīstami ekonomisti - Aina Bataraga, Mārtiņš Bondars, Dairis Cālītis, Juris Cebulis, Eižens Cepurnieks, Kārlis Cerbulis, Ingūna Dobrāja, Kaspars Gerhards, Andris Liepiņš, Pauls Dzintars Kalniņš, Ojārs Kehris, Aleksandrs Kiršteins, Edmunds Krastiņš, Uldis Kriķis, Uldis Osis, Ilmārs Rimšēvičs, Arvils Sautiņs, Inna Šteinbuka, Juris Vīksniņš, Uldis Vītoliņš, Roberts Zīle un asociētais biedrs Pēteris Strautiņš.

 

Jānis Bagātais

 

Publicēts: 01.08.2008

 
 
 
    Izdrukāt